اخبار

جلسه تشریح دستورالعمل اجرایی مقابله با فقر مطلق در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد

جلسه تشریح دستورالعمل اجرایی مقابله با فقر مطلق در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد
با حضور مسئولان اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) رافتی رئیس اداره امورحمایتی وآسیب های اجتماعی اداره کل ،ابوی دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور و نیکوکاران مردمی، جلسه تشریح دستورالعمل اجرایی مقابله با فقر مطلق در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.

با حضور مسئولان اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره( رافتی رئیس اداره امورحمایتی وآسیب های اجتماعی اداره کل ،ابوی دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور و نیکوکاران مردمی، جلسه تشریح دستورالعمل اجرایی مقابله با فقر مطلق در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.

موسسات خیریه ،مراکز نیکوکاری ،سازمان های مردم نهاد،مساجد ، پایگاه‌های بسیج و شوراهای اسلامی روستاها در شناسایی نیازمندان و ریشه کنی فقر مطلق به دولت کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی خراسان رضوی  جلسه  تشریح دستورالعمل اجرایی مقابله با فقر مطلق و  آموزش نحوه کار با سامانه حمایت اجتماعی مردمی (حامی) ،باحضور ابوی دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور و تعدادی از مدیران اداره کل  کمیته امدادامام خمینی (ره)و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان  ویژه مدیران و کارشناسان مراکز نیکوکاری منطقه ۷ کمیته امداد مشهد  برگزار شد .

بابایی مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان ضمن تشکر از حضور مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه  گفت با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری و نظر به اهمیت و ضرورت فقر زدایی و ریشه کنی فقر مطلق در راستای سیاست‌های دولت از تمامی نهادهای مردمی تقاضا می شود در این امرخداپسندانه  یاریگر دولت باشند.

در ادامه رافتی رئیس اداره امور حمایتی و آسیب های اجتماعی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی خراسان رضوی ضمن تشریح دستورالعمل مقابله با فقر مطلق نسبت به ارائه آموزش نحوه کار با سامانه حمایت اجتماعی مردمی (حامی ) اقدام و گفت جامعه هدف این دستورالعمل  افراد و خانوارهایی است که توان تأمین  حداقل  خوراک ،  پوشاک و یا سرپناه را ندارند (و تحت پوشش  نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی نباشند،) می‌باشد.  ایشان گفت در اولین گام این برنامه. وظیفه و هدف  ما  شناسایی افراد و خانوارهایی هست که فاقد این حداقل هاست. تا در گام های بعدی حمایت های لازم بر اساس دستورالعمل مذکور انجام پذیرد .  لذا مراکز نیکوکاری . خیریه ها . سمن ها . مساجد . پایگاه‌های مقاومت بسیج ،گروه‌های جهادی و شوراهای اسلامی روستاها به عنوان خط مقدم این کار هستند و لذا از همین جا از همه این نهادهای مردمی دعوت می شود در این امر خداپسندانه شرکت نموده و جهت شناسایی نیازمندان و ثبت اطلاعات آنها در این سامانه کمک کنند. این سامانه به گونه ای طراحی شده است که کلیه مراکز نیکوکاری . موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد که دارای مجوز هستند می توانند از طریق سامانه حامی به آدرس اینترنتی hami.mcls.gov.ir قسمت ثبت نام.  معرف حقوقی با استفاده از کد ملی و شماره همراه مدیر موسسه وارد سامانه فوق شده و اطلاعات نیازمندان را ثبت نمایند . همچنین مساجد. گروه های جهادی  . پایگاه‌های بسیج. شورای اسلامی روستاها و...  در صورت تمایل میتوانند با دریافت نام کاربری از طریق اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان اقدام به شناسایی و ثبت اطلاعات در این سامانه اقدام و در این امر خداپسندانه اقدام کنند وگفت چنانچه هر نهادی قصدشرکت در این امر خداپسندانه را به منظور شناسایی و ثبت اطلاعات نیازمندان جامعه هدف این برنامه را دارد می توانند با هماهنگی ادارات تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان اقدام نمایند.

در ادامه  این جلسه الهی رئیس اداره شبکه های نیکوکاری مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی در این جلسه گفت: در بحث مراکز نیکوکاری، موضوعیت به سمت مردم محوری رفته و این امر از سال ٩٠ انجام شده است. اگر این کار زودتر از این به مردم سپرده می شد، ما نیز می توانستیم خدمت شایسته تری به مردم داشته باشیم.

وی ادامه داد: خط خاکریز محرومیت زدایی الان جلوتر رفته و قبول کرده ایم که در ٢۴ ساعت محروم هستند و نه صرفا در ساعت اداری، الان این موضوع دیگر صحت ندارد.

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید