اخبار

در گفت و گو با ایلنا؛

علت فوت کارگر فاز ۲ پالایشگاه آبادان تشریح شد/ عدم رعایت نظامات ایمنی دلیل حادثه بود

علت فوت کارگر فاز ۲ پالایشگاه آبادان تشریح شد/ عدم رعایت نظامات ایمنی دلیل حادثه بود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان حادثه فاز ۲ پالایشگاه آبادان که منجر به فوت یک کارگر شد را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و به نقل از خبرگزاری ایلنا از خوزستان، به دنبال حادثه روز گذشته (۲۸ اردیبهشت‌ماه) در فاز ۲ پالایشگاه آبادان ارسلان غمگین در این خصوص به خبرنگار ایلنا گفت: حادثه مربوط به یکی از پیمانکاران فاز ۲ پالایشگاه آبادان بوده و حادثه در قسمت مخازن مربوط به واحد آب‌شیرین‌کن پالایشگاه اتفاق افتاده است.

وی افزود: در منطقه مذکور به‌منظور احداث کانال بتنی اقدام به حفاری زمین به عمق سه متر و عرض ۲ متر نموده و کارگر جهت قراردادن لوله پمپ برای تخلیه آب جمع شده به داخل کانال رفته که ناگهان دیواره خاکی کانال بر روی وی ریزش کرده و پس از خارج کردن کارگر مصدوم و انتقالش به بیمارستان شهید بهشتی متأسفانه بر اثر جراحات وارده فوت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: بر اساس بررسی‌های اولیه توسط بازرس کار مربوطه در ساعات اولیه حادثه، عدم رعایت نظامات ایمنی از جمله ماده ۲۴۰ آیین‌نامه حفاظتی کارگاه‌های ساختمانی (عدم سپرکوبی و مهار مناسب دیواره کانال‌های ریزشی) تشخیص داده شده است.

غمگین تصریح کرد: بازرسان کار در ساعات اولیه حادثه با مراجعه به کارگاه مربوطه، اقدامات اولیه در محصور نمودن محل حادثه و عدم ورود افراد به محل خطر را به مسئولین کارگاه ابلاغ کرده و بررسی‌های تکمیلی در روزهای آتی انجام خواهد شد.

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید