اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: هدف گذاری بیش از 31 هزار شغل در گلستان

هدف گذاری بیش از 31 هزار شغل در گلستان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در سال جاری دولت پیش‌بینی یک میلیون فرصت شغلی دارد که هدف گذاری ۳۱ هزار و ۳۱۰ شغل برای گلستان شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، حسینعلی خواجه مظفری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، در نشست کارگروه اشتغال شهرستان علی‌آباد کتول گفت: در راستای تعهد اشتغال استان زیرساخت‌های قوی ایجاد و سامانه رصد اشتغال به روز رسانی شده است.
وی افزود: دلیل این که اشتغال ایجادی قابل لمس نیست این است که عرضه و تقاضا همخوانی ندارد؛ در همین راستا باید تمهیداتی اندیشیده شود که خروجی دانشگاه ها با نیاز بازار کار تطابق داشته باشد.
رئیس کارگروه اشتغال استان گلستان تصریح کرد: اعتبارات تبصره ۱۸ در حوزه‌های فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان و سلامت است که دستگاه های اجرایی مرتبط با این سه حوزه با هماهنگی ادارات کل متبوع خویش، طرح های مشمول دریافت تسهیلات را در اسرع وقت معرفی کنند.
خواجه مظفری با اشاره به تکمیل زنجیره ارزش تاکید کرد: از دستگاه های اجرایی مرتبط با مشاغل خانگی انتظار داریم جهت پایداری اشتغال، شرکت های پشتیبان و پیشران را معرفی و سعی کنند زنجیره ارزش را تکمیل کنند.
وی افزود: در بحث نوغانداری در صورتی که شهرهای استان ظرفیت این کار را داشته باشند، از طریق  پرداخت منابع تسهیلاتی کم بهره  مورد حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می گیرند که از مزایای آن می توان به پیشگیری از خروج محصول خام از استان و تامین مواد اولیه نخ و سایر جوانب در گلستان اشاره کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در پایان خاطرنشان کرد: حل مسئله بیکاری نیازمند یک بسیج همگانی است و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و تشکل های کارگری و کارفرمایی و همراهی مردم را می طلبد.

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید