اخبار

در دیدار معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آیت‌الله دژکام عنوان شد؛

رعیتی فرد: افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ موجب انگیزه‌آفرینی برای جامعه کار و تلاش است

رعیتی فرد: افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ موجب انگیزه‌آفرینی برای جامعه کار و تلاش است
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه استان و امام جمعه شیراز گفت: افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ موجب انگیزه‌آفرینی برای جامعه کار و تلاش است
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در دیدار با معاونین و مسئولان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از عملکرد مدیران این وزارتخانه گفت: مدیرکل جدید تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس جوان است و باید برای موفقیت در این حوزه از او حمایت شود، جوان انرژی دارد اما حمایت نیز لازم دارد.
 
آیت‌الله لطف‌الله دژکام ادامه داد: در فضای کار و مدیریت کشور و استان دو مسئله مطرح است، اول اینکه باید جلوی ریخت و پاش‌ها گرفته شود و ضروری است که همه مدیران دنبال اجرای این رویه باشند چون اگر این مسئله رعایت شود، موجبات سلامتی در مجموعه را فراهم نموده و درآمد موجود درست هزینه می‌شود.
 
آیت‌الله دژکام عنوان کرد: نکته مهم دیگر در حوزه کسب و کار و مدیریت کشور مسئله تولید و اشتغال است‌ که مقام معظم رهبری هر ساله بر آن تأکید دارند.
 
وی در ادامه یکی از مهمترین موارد زیربنایی اشتغال را مسئله راه و راه آهن دانست و گفت: پروژه‌های مهم عمرانی در این حوزه در فارس زیاد است که اگر در این خصوص فعالیت جهادی برای تکمیل این طرح‌ها صورت گیرد اشتغال‌زایی خوبی برای استان در پی دارد.
 
امام جمعه شیراز بیان کرد: اگر کار انجام شود مردم متوجه می‌شوند و تغییرات را احساس می‌کنند زیرا سرمایه‌گذاری و کار اصولی ایجاد اشتغال می‌کند و از نظر اقتصادی نیز اقتدار و امنیت را افزایش می‌دهد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس افزود: مجموعه تلاش‌های دولت سیزدهم امیدواری ایجاد کرده است.
 
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به لزوم توجه و جذب مدیران توانمند در سطح کشور و استان فارس گفت: در کشوری مانند ژاپن اگر مدیری تولید ثروت کند از هزینه کردن برای او دریغ نمی‌کنند و در این کشور حق‌الزحمه مدیریت به نسبت سود شرکت تعیین می‌شود که این مسأله مدیران توانمند را به کار و تلاش بیشتر ترغیب می‌کند.
 
آیت‌الله دژکام در ادامه عنوان کرد: از نگاه اسلامی اگر دنبال عدالت هستیم باید به این نکته دقت شود و مدیری که ثروت را افزایش می‌دهد با پاداش و دستمزد مناسب جذب شود زیرا اگر کنار رود آن واحد تولیدی یا سازمان متضرر خواهد شد.
 
وی تأکید کرد: مدیر اگر سالم و پاکدست است و تولید ثروت می‌کند به گونه‌ای از او حمایت و تشویق شود تا بیشتر کار‌ کند و از طرفی این حمایت‌ها به سلامت کار مدیر نیز منجر خواهد شد.
 
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته تر، پول به تناسب کاری که انجام می‌دهند پرداخت می‌شود و در کشور ما نیز باید این مسئله را به عنوان پایه عدالت در نظر بگیریم.
 
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه ۶۵ میلیون نفر از جامعه جزو خدمات گیران این وزارتخانه هستند، گفت: جابجایی‌های صورت گرفته در این وزارتخانه که همواره بر پایه عدالت، تخصص، کارآمدی، پاکدستی و سلامت بوده گاهاً سر و صدایی نیز به پا می‌کند که این مسأله به دلیل این است که منافع شخصی بعضی به خطر افتاده و به همین دلیل درصدد ضربه‌زدن به دولت هستند اما این گونه حاشیه‌ها نمی‌تواند مانع ادامه تلاش دولت انقلابی شود.
 
 علی‌حسین رعیتی‌فرد افزود: چهار پروژه اصلی شامل آتیه مردم و ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی، اشتغال‌زایی و اجرای زیست‌بوم اشتغال، ساماندهی مدیریت شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ۳۲ درصد اقتصاد کشور را شامل می‌شود و ارتقای سطح رفاه مردم در دستور کار این وزارتخانه است.
 
وی ادامه داد: براساس تغییراتی که تاکنون در شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه رخ داده در همین مدت زمان اندک بسیاری از این واحدها که زیان‌ده بودند به سوددهی رسیده‌اند.
 
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر لزوم ساماندهی وضعیت معیشت دهک‌های پایین جامعه گفت: این هدف در بدنه کنونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهادینه شده که در این دوره باید مشکلات معیشت قشر محروم جامعه از جمله خوراک و مسکن حل شود.
 
وی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و این مسأله را موجب انگیزه‌آفرینی برای جامعه کار و تلاش دانست.
۱ خرداد ۱۴۰۱ ۲۱:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید