اخبار

سیاوش آقاجانی: تولید ثروت مبتنی بر دانش اگر با تعاون آمیخته شود منجر به عدالت و پیشرفت خواهد شد

سیاوش آقاجانی: تولید ثروت مبتنی بر دانش اگر با تعاون آمیخته شود منجر به عدالت و پیشرفت خواهد شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان : موثرترین عامل در احیا و تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد، سربلندی تعاونی ها است که تشکیل و توسعه تعاونی های دانش بنیان قدمی موثر در این راستا است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، نشستی با عنوان سلسله نشستهای تعاون و کارافرینی با موضوع دانش بنیان با حضور سیاوش آقاجانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، مدیر امورشعب بانک توسعه تعاون، سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای، رییس پارک علم و فناوری استان، سرپرست مدیریت تعاون، رییس اتاق تعاون و تعدادی از مدیران تعاونی های فعال و مستعد استان برگزار شد.
آقاجانی در ابتدا با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت سوم خرداد نماد دفاع مقدس و جهاد ما در صحنه نظامی است.
وی با بیان اینکه امروز  جهاد در عرصه اقتصادی را در پیش داریم تصریح کرد: با توجه به موضوع دانش بنیان می توانیم شاهد جهش اقتصادی و خنثی کردن تحریم ها باشیم.
آقاجانی گفت: موضوع دانش بنیان، تولید مبتنی بر دانش است که سهم سرمایه برای تولید کمتر از دانش بوده و با ایجاد ارزش افزوده بیشتر و رقابتی شدن تولید منجر به ایجاد اشتغال پایدار، خودکفایی کشور و ارزآوری بیشتر نیز می شود.
وی تاکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم توانمند سازی تولید و توجه ویژه به توان داخلی است و در بخش دانش بنیان نیز بنا بر نگاه آماری و کمیت گرایی نیست و دانش باید واقعا در محور تولید قرار دارد.
وی با بیان اینکه تولید دانش بنیان یک تولید ممتاز نسبت به سایر انواع تولیدات است تصریح کرد:
تولید دانش بنیان قطب مخالف اشتغال زایی‌با صنایع و تکنولوژی فرسوده و قدیمی است.
آقاجانی در ادامه با بیان اینکه توجه به تقویت بخش تعاون از تاکیدات مقام معظم رهبری است افزود: تولید ثروت از دانش اگر با تعاون امیخته شود منجر به عدالت و پیشرفت خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: شرکت های تعاونی قادرند ثروت را به صورت عادلانه در جامعه توزیع نمایند.
آقاجانی در  ادامه گفت: موثرترین عامل در احیا و تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد تقویت و عرضه تعاونی ها است که تشکیل و توسعه تعاونی های دانش بنیان قدمی موثر در این راستا است.
وی اضافه کرد: می توان ظرفیت های در دسترس اداره کل، نظیر مراکز رشد، مشاوره های کارآفرینی، فضاهای کار اشتراکی، کارخانه نوآوری و مرکز نوآوری بخش تعاون که با موضوع دانش بنیان در ارتباط هستند را با بخش تعاون پیوند زد تا شاهد دانش بنیان شدن تعاونی ها باشیم.
وی همچنین هم افزایی و نقش اتاق تعاون را در شناسایی، هدایت و آموزش شرکت های تعاونی مستعدی که امکان تبدیل به دانش بنیان دارند را پررنگ دانست.
آقاجانی با اشاره به تشکیل کمیته دانش بنیان با ریاست استاندار برای تحقق شعار «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» گفت: همه ظرفیت های استان از طریق این کمیته در دسترس هستند و ما نیز تلاش خواهیم کرد از این ظرفیت ها برای تعاونی های مستعد استفاده کنیم‌.
وی از طرح و پیگیری مشکلات شرکت ها در بخش دانش بنیان در این کمیته خبر داد.
باستی رییس پارک و علم و فناوری نیز در این نشست با اشاره به مزیت های شرکت دانش بنیان، ضمن تأکید بر نگاه مبنایی و واقعی به موضوع دانش بنیان، نحوه ثبت شرکت های متعارف به عنوان شرکت دانش بنیان را تشریح کرد.
واسعی مدیرشعب بانک توسعه تعاون در استان نیز از ظرفیت های این بانک در این خصوص صحبت کرد.
در ادامه دو تن از مدیران شرکت های تعاونی دانش بنیان استان نیز در این نشست به بیان سوالات، تجربیات، مطالبات و نقطه نظرات خود پرداختند و نهایتا جلسه به صورت پرسش و پاسخ پایان یافت.
۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید