اخبار

در نشست مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی یزد:

مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح مسکن کارگری در یزد بررسی شد

مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح مسکن کارگری در یزد بررسی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد به منظور بررسی مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح مسکن کارگری در یزد با همتای خود در اداره کل راه و شهرسازی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در دیدار با سرپرست اداره کل راه و شهرسازی ضمن اشاره به نشست تشکلات کارگری با استاندار یزد گفت: کارگران همواره برای کسب روزی حلال و تامین معیشت خانواده خود تلاش کرده اند و بخشی از درآمد خود را باید به عنوان اجاره بها هزینه کنند؛ یکی از دغدغه های اصلی که در حضور استاندار یزد از سوی تشکلات کارگری مطرح شد، مسئله ساخت مسکن کارگری بود. این مسئله مورد تاکید استاندار نیز بود.
وی با اشاره به ظرفیت های موجود جهت ساخت مسکن کارگران اشاره کرد و افزود: انعقاد دو تفاهم نامه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق تعاون(به عنوان کارگزار) با وزارت راه و شهرسازی و همراهی کارفرمایان از ظرفیت های مهم استان است که عزم و اراده  جدی برای تهیه مسکن برای کارگران  را نشان می دهد؛ در برخی شهرستان ها، کارفرمایان جهت کمک در ساخت مسکن برای کارگران خود اعلام آمادگی کردند.
فلاحتی ابراز امیدواری کرد: با همراهی اداره کل راه و شهرسازی موانع پیش روی طرح مسکن کارگری برداشته شود.

وی ادامه داد: در برخی از استانهای کشور شاهد این هستیم که حتی ثبت نام از کارگران متقاضی انجام شده و پروژه ساخت مسکن کارگری آماده شروع به کار است؛ در استان یزد متاسفانه چند سالی هست مشکلاتی به وجود آمده که امیدواریم به زودی مرتفع شود تا قشر زحمتکش کارگری بتوانند از مسکن مناسب بهره مند شوند.
سپس سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به تخصیص زمین ویژه ساخت مسکن کارگری در یزد گفت: خوشبختانه این اداره کل در تخصیص زمین جهت اجرای طرح مسکن کارگری در یزد اقدامات لازم را انجام داده است و مشکلی بابت کمبود زمین نداریم.
احسان خواجه رضایی پیگیری جهت شروع این طرح را از اهداف مهم اداره کل راه و شهرسازی دانست و خاطرنشان کرد: مشکلاتی در خصوص نحوه ثبت نام متقاضیان و اعطای زمین در این زمینه وجود دارد که با مکاتبات متعدد با وزارت در حال پیگیری و حل این مسائل هستیم.
وی در ادامه پیشنهاداتی جهت تسریع در اجرای طرح مسکن کارگری ارائه کرد و مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی طبق مصوبات شورای مسکن نسبت به تامین و تخصیص زمین مورد نیاز به افراد واجد شرایط اقدام کند.

 
۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید