اخبار

توجه به ضروریات و شاخص های فرهنگی از نشانه های پیشرفت فرهنگی می باشد

توجه به ضروریات و شاخص های فرهنگی از نشانه های پیشرفت فرهنگی می باشد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه به حوزه فرهنگی، نماز، حقوق شهروندی و امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات فرهنگی هر نهادی می باشد که حمایت از این شوراها نیازمند مساعدت بیشتر از جهت نرم افزاری و سخت افزاری می باشد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، حمیدرضا واعظی زاده پیش از ظهر امروز  در اولین جلسه شوراهای پنجگانه فرهنگی این اداره کل ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر با بیان این که سیاستگزاری ها باید متناسب با اولویت ها باشد اظهار داشت: اولویت های فرهنگی باید در همه زمینه ها مشخص و براساس این اولویت ها برنامه ریزی ها صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که پرداختن به موضوعات فرهنگی وظیفه همه مسئولان می باشد افزود: توجه به حوزه فرهنگی، نماز، حقوق شهروندی و امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات فرهنگی هر نهادی می باشد که حمایت از این شوراها نیازمند مساعدت بیشتر از جهت نرم افزاری و سخت افزاری می باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که توجه به ضروریات و شاخص های فرهنگی از نشانه های پیشرفت فرهنگی می باشد ابراز داشت: برنامه ریزی مدون و زمانبندی شده و توجه به شعار سال و سیاست های فرهنگی و تعیین شاخص های اولویت دار فرهنگی از مهم ترین برنامه های این اداره کل می باشد.
وی همچنین توجه به بحث نماز، حقوق شهروندی ، امر به معروف و نهی از منکر و وضعیت نظافت نمازخانه را ضروری دانست.
در ادامه این نشست رئیس اداره امور فرهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به روایات درخصوص نماز، عفاف و حجاب، حقوق شهروندی و امر به معروف و نهی از منکر جایگاه این مقوله ها را تبیین و خواهان توجه بیشتر در این حوزه ها شد.
 حجت الاسلام رهام سجادی فر راهبردهایی از جمله تدوین راهبردهای متفکرانه، لزوم ترمیم و تبیین جایگاه زن، ساماندهی آموزش و پرورش، اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای خانواده ها، مقابله با بدحجابی در ادارات، قاطعیت قوه قضائیه و مجریه در جلوگیری از هنجارشکنی ها، شناخت آسیب ها و راه های مقابله با آن ها را از مصادیق گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دانست و افزود: رکن هایی از جمله احساس عضویت و تعلق به جامعه ، دارای حقوق بودن، احساس وظیفه و تکلیف کردن و مشارکت در جامعه از اصول اصلی و اخلاقی هرانسانی می باشد که باید به آن ها توجه کرد.

 

۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید