اخبار

برگزاری جلسه هم اندیشی شوراهای حل اختلاف استان همدان

برگزاری جلسه هم اندیشی شوراهای حل اختلاف استان همدان
جلسه هم اندیشی اعضاء مراجع حل اختلاف استان با حضور یوسف شعبانی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان همدان و اعضاء تشکلات کارگری و کارفرمایی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان همدان،جلسه هم اندیشی اعضاء مراجع حل اختلاف استان با حضور یوسف شعبانی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان همدان و اعضاء تشکلات کارگری و کارفرمایی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف برگزار شد.

این جلسه با هدف تبادل نظر و افزایش سطح آگاهی اعضاء مراجع حل اختلاف با قوانین مرتبط و چگونگی تسریع در رسیدگی به پرونده های اختلافات کارگری و کافرمایی با حضور اعضای مراجع حل اختلاف، تشکلات کارگری و کارفرمایی استان و جمعی از مدیران و مسئولین این اداره کل تشکیل شد .

شعبانی مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی همدان با تاکید بر رسیدگی به مسایل کارگر و کارفرما تصریح کرد : باید سعی شود رسیدگی به مسایل کارگر و کارفرما به صورت سازشی انجام گیرد و فضایی ایجاد شود که کارگر و کارفرما خود را مقابل یکدیگر نبینند بلکه همدیگر را مکمل و در کنار هم بدانند و دوش به دوش هم چرخه های اقتصاد کشور را به حرکت درآورند و با تقویت اصل سه جانبه گرایی و با همت، تعامل و همفکری تشکلات کارگری و کارفرمایی در کنار هم مسائل و مشکلات پیگیری و دنبال شود.

اسلامی مدیر روابط کار اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی همدان با اشاره به اینکه بخاطر کرونا جلسات هم اندیشی سالهای قبل انجام نشد گفت: امیدوارم با پایان یافتن کرونا بصورت فصلی جلسات هم اندیشی با شرکای اجتماعی خود در جهت افزایش دانش خود واستفاده از نظرات وپیشنهادات همدیگر وکاهش زمان رسیدگی و برقراری عدالت برای مردم برگزار شود.

 علیزاد رئیس اداره روابط کار تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان  دراین نشست گفت: با همت و تلاش همکاران هیأت های تشخیص؛ باید مدت زمان رسیدگی به دعاوی مطرح شده در هیأت ها به حد استاندارد و مورد انتظار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نزدیک شود و سعی بر این باشد که در هیئت های حل اختلاف نیز زمان رسیدگی را به مطلوب ترین حد ممکن برسانیم. 

وی بر نظارت همه جانبه بر عملکرد نمایندگان کارگران و کارفرمایان به منظور جلوگیری از تضییع حق طرفین دعوا تاکید کرد و افزود: نگرش قانون محور به تقاضاها و تطبیق درخواست ها با قوانین و مقررات موجود بویژه در مراجع حل اختلاف و واحد بیمه بیکاری ضروری است.        

در ادامه این نشست نمایندگان مراجع حل اختلاف و روسای ادارات اجرایی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

در پایان ضمن تبیین و تشریح مواردی از آئین دادرسی کار به پرسش ها و ابهامات نمایندگان مراجع حل اختلاف و روسای ادارات اجرایی پاسخ داده شد.

 
۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید