اخبار

کلاهبرداری با ارسال پیام های جعلی ثبت‌نام جاماندگان یارانه یا واریز یارانه

کلاهبرداری با ارسال پیام های جعلی ثبت‌نام جاماندگان یارانه یا واریز یارانه
فریب پیام های جعلی ثبت‌نام جاماندگان یارانه یا واریز یارانه را نخورید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان ،با توجه به طرح واریز یارانه معیشتی دولت به دهک‌های مختلف مالی کشور و عدم واریز یارانه برای برخی از دهک‌های اعلام شده، شیادان فضای سایبری با ترفند‌هایی مانند ثبت نام یارانه، ویرایش اطلاعات یارانه بگیران و ثبت نام جاماندگان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
کلاهبرداران مجازی با ارسال پیامک‌های جعلی، ارائه لینک‌های ثبت نام، هدایت به درگاه‌های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن‌های مختلف توسط مجرمان سایبری دور از ذهن نخواهد بود.
 مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی بانک‌ها درخصوص جلوگیری از ترفند‌های یارانه می‌کنند که مردم باید برای پیشگیری ازهرگونه جرم هوشیار باشید.
 مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی ، اطلاعات کارت بانکی آن‌ها را کسب و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان می‌کنند.

هم وطنان گرامی می بایست اخبار و اطلاعات مربوط به واریز هرگونه یارانه معیشتی از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها را از طریق رسانه های ملی و رسمی کشور پیگیری نموده و تحت تاثیر اخبار منتشر شده در فضای مجازی و سایت های غیر معتبر قرار نگیرند، لازم به ذکر است هموطنان عزیزی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص یافته دارند می توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت اعتراض کنند.

۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید