اخبار

بیش از 2 هزار شغل در دو ماهه اول سال 1401 در کرمانشاه ایجاد شد

بیش از 2 هزار شغل در دو ماهه اول سال 1401 در کرمانشاه ایجاد شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در دومین‌ نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه گفت: ۲ هزار و ۲۶۶ فرصت شغلی در دو ماهه اول سال ۱۴۰۱ در استان کرمانشاه ایجاد شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مختار احمدی در دومین نشست  کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۱ ایجاد ۵۲ هزار ۵۶۷ فرصت شغلی پیش بینی شده است، اظهار کرد:  تعداد ۲ هزار و ۲۶۶ فرصت شغلی ایجادی از اول سال تاکنون در سامانه رصد  توسط دستگاه های اجرایی ثبت شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری زنجیره ارزش مورد بررسی قرار می گیرند، ادامه داد: پرورش اسب کرد اولین زنجیره ارزش در استان است که می تواند علاوه بر خلق ثروت برای استان، نقش مهمی در ایجا اشتغال پایدار داشته باشد.

بهزاد باباخانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این نشست با اشاره به اینکه "اسب کرد" در کرمانشاه "میدان دار" می شود ، تصریح کرد: از "صنعت پرورش اسب کرد" در قالب زنجیره های ارزش در کرمانشاه به طور ویژه حمایت می کنیم.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در ادامه از شناسایی زنجیره ارزش اشتغال آفرین در حوزه های مختلف توسط دستگاه های اجرایی استان خبر داد و با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های صنعت اسب استان، گفت: کرمانشاه همیشه به عنوان قطب پرورش اسب کرد در سطح کشور مطرح بوده است ولی تاکنون برنامه خاصی که به ایجاد یک زنجیره ارزش اشتغال آفرین منتهی شود، عملیاتی نشده است.

وی گفت: در گام اول به دنبال ایجاد یک میدان اسب سواری مناسب در دهکده المپیک هستیم و در سفر آتی رئیس جمهور تصویب این طرح و دریافت اعتبار مناسب برای آن را به عنوان یک اولویت پیگیری می کنیم.

 

در ادامه این نشست ظرفیت های اشتغالزای تبصره های قانون بودجه 1401 توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشریح شد.

۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید