اخبار

نشست هم‌اندیشی رفع موانع پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در کردستان برگزار شد

نشست هم‌اندیشی رفع موانع پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در کردستان برگزار شد
نشست هم‌اندیشی رفع موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، مدیرکل ثبت اسناد، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیر پارک علم و فناوری و مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور در سنندج، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، در این نشست که به صورت جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد، مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور استان مشکلات و دغدغه های خود را در زمینه تسهیلات کم بهره، حمایت های دولتی، مشوق های بیمه ای، تسهیلگری در صدور مجوزها، معافیت های مالیات و... مطرح کردند.

فرزاد پیشکاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در ابتدای این نشست با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) «تولید؛ دانش‌ بنیان، اشتغال‌آفرین» اظهار داشت: در این زمان رسیدن به تولید و اشتغالزایی از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌شود و این نکته‌ای است که رهبر معظم انقلاب آن را مد نظر قرار داده و برای رسیدن به این مهم آن را به عنوان شعار سال مطرح کرده اند.

پیشکاری با بیان اینکه تعاونی های نوین و دانش بنیان باید تشکیل شود تا اشتغال پایدار و ماندگار ایجاد کند، تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه دکتر عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حوزه تعاون و اشتغالزایی، بهترین فرصت برای شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری است که با تشکیل تعاونی های دانش بنیان، از حمایت های این وزارتخانه در بحث تسهیلات، مشوق های دولتی، مشاوره های کارشناسی و... بهره مند شوند.

پیشکاری با اشاره به سخنان استاندار کردستان در خصوص اینکه کارآفرین نباید به دنبال مدیران و مسئولین برود و این وظیفه مسئولین است که به نزد کارآفرینان رفته و مشکلات آنان را حل و فصل کنند، افزود: با توجه به اینکه حمایت از اشتغال و کارآفرینان از اولویت های وزارت کار است، از هیچ تلاش و کوششی برای ارتقای شرکت های دانش بنیان و کارآفرین و رفع مشکلات آنان، کوتاهی نخواهیم کرد.

شایان ذکر است مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در پایان سخنان خود به تمامی سوالات مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فن آوری استان، پاسخ داد.


۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید