اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان :

7 هزار و 150 دادخواست کارگری کارفرمایی در استان رسیدگی شد

7 هزار و 150 دادخواست کارگری کارفرمایی در استان رسیدگی شد
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت : سال گذشته 7 هزار و 150 مورد دادخواست کارگری و کارفرمایی در استان به ادارات ارسال و رسیدگی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی جهانی با بیان اینکه وظیفه اصلی و ذاتی این اداره کل صیانت از حق و حقوق کارگر و کارفماست اظهار داشت : مشاورین و کارشناسان روابط کار با تلاش و پیگیری مجدانه در واحدهای اقتصادی استان با ارتقاء سطح دانش شرکای اجتماعی و تنظیم صحیح روابط کار ، بازرسی و نظارت مستمر بر پرداختی ها و حقوق قانونی کارگران با تشکیل اتاق مشاوره و فعال سازی نهادهای عرفی درون کارگاهی ، سعی میکنند تا شکایات بین کارگر و کارفرما کاهش دهند.

 مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان با اشاره به کاهش دادخواست های واصله در سال 1400 ، افزود : در سال گذشته  5هزار و 71 پرونده در هیأتهای تشخیص و یک هزار و 589 پرونده در هیأت های حل اختلاف  منجر به صدور رأی شده اند .

وی با بیان اینکه حل دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌ صورت سازشی یکی از مهم‌ترین سیاستهای اتخاذ شده همکاران این اداره کل است ، خاطر نشان کرد : 2هزار و 941 پرونده از کل آرای صادره در سال 1400 ، با همکاری و مشاوره تخصصی با کارگران و کارفرمایان منجر به سازش شده که می توان گفت 42 درصد از دادخواست های رسیدگی شده در مراجع تشخیص و حل اختلاف با سازش حل و فصل می شوند .

جهانی به مدت زمان رسیدگی به پرونده های در مراجع رسیدگی به این دادخواست ها اشاره کرد و گفت :برای بررسی و رسیدگی به شکایات واصله کارگر و کارفرما 24 هیأت تشخیص و 10 هیأت حل اختلاف در سح ادارات استان وجود دارد و میانگین مدت زمان رسیدگی به این پرونده ها حدود 40 روز می باشد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در پایان تصریح کرد : مهمترین سیاست این اداره کل صیانت و امنیت از نیروی کار و اشتغال پایدار است که این مهم در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و پشتیبانی و حمایت از تولید کنندگان است .

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید