اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان انجام بازرسی های پیشگیرانه را در کاهش اختلافات جامعه کار و تولید و جلوگیری از شکایات احتمالی موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، سیاوش آقاجانی در نشست استانی بازرسان کار گفت: رویکرد دولت جدید عدالت محور است و سعی در بهبود وضعیت معیشت کارکنان دارد که شاهد تحولاتی در این زمینه خواهیم بود.

وی با بیان این‌که بازرسی ها از کارگاه ها باید اثربخش باشد بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد.

آقاجانی تصریح کرد: انجام بازرسی های پیشگیرانه در کاهش اختلافات جامعه کار و تولید و جلوگیری از شکایات احتمالی موثر است.

وی با اشاره به اهمیت بالای شغل بازرسی کار و وظایف حساس آن تاکید کرد: بازرسان کار باید در راستای وظایف شغلی و در زمینه تامین ایمنی کارگران و رسیدگی به حق و حقوق کارگران بر عملکرد کارگاه ها نظارت داشته باشند.

آقاجانی با تشریح عملکرد سه سال اخیر اداره بازرسی کار استان بر انجام بازرسی های ادواری مانند سال های گذشته تاکید کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان یادآور شد: عملکرد قوی در حوزه بازرسی منجر به کاهش پرونده های ورودی در حوزه روابط کار می شود و مدت زمان رسیدگی به مشکلات جامعه هدف نیز کاهش می یابد.

تشکیل کمیته های حفاظت و شرکت در جلسات آن توسط بازرسان کار به صورت منظم ؛ نظارت بر عملکرد مسوولین ایمنی کارگاه ها و توجه به  امر آموزش ایمنی در کارگاه ها برای جامعه هدف و سوق دادن شرکت ها به سمت آلاینده سنجی کارگاه ها  از دیگر تاکیدات مهم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در این نشست بود.

در پایان هر یک از بازرسان کار استان به بیان پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص رفع مشکلات موجود پرداختند و در قالب پرسش و پاسخ در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید