اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: نظارت بر عملکرد انجمن ها و تشکل های کارگری و کارفرمایی با جدیت دنبال شود

نظارت بر عملکرد انجمن ها و تشکل های کارگری و کارفرمایی با جدیت دنبال شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تاکید بر نظارت دقیق خاطرنشان کرد: اختلافات و رقابت های غیرسازنده تشکل‌ها و انجمن های صنفی نباید مانع انتفاع کارگران از مطالبات قانونی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، سیاوش آقاجانی در نشست هم اندیشی با محوریت بررسی قوانین و نحوه نظارت بر عملکرد تشکل های کارگری و کارفرمایی گفت: بیمه کارگران ساختمانی و بهره مندی کارگران از مزیت های پوشش بیمه ای در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با توجه به نقش موثر انجمن صنفی کارگران ساختمانی در اجرای طرح بیمه کارگران و دیگر خدمات، باید بر عملکرد این انجمن‌ها نظارت شود.

آقاجانی به برخی از مشکلات پیش آمده در سال های اخیر در خصوص بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و افزود: نظارت صحیح از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تاکید بر نظارت دقیق خاطرنشان کرد: اختلافات و رقابت های غیرسازنده تشکل ها و انجمن های صنفی خصوصا در حوزه ساختمانی نباید مانع انتفاع کارگران از مطالبات قانونی شود.

وی تاکید کرد: باید برنامه های آموزشی برای کارشناسان تشکلات کارگری و کارفرمایی ادارات شهرستانی جهت نظارت بهتر و برای اعضای انجمن های صنفی نیز به منظور رعایت قوانین و مقررات به صورت مجزا تدوین شود.

همچنین مقرر شد: شاخص ها و فرم های مشخصی جهت نظارت بر فعالیت انجمن ها به ویژه انجمن صنفی کارگران ساختمانی طراحی و نظارت بر مبنای آن صورت گیرد.

در ادامه نیز در خصوص اعضای کمیته بررسی شکایات و اعتراض کارگران ساختمانی، چگونگی انتخاب اعضا و دیگر موارد مهم در خصوص نظارت بر عملکرد تشکل های کارگری و کارفرمایی تبادل نظر و تصمیم گیری شد.

۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید