اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: بیمه اجتماعی در توسعه و ماندگاری مناطق روستایی نقش مهمی دارد

بیمه اجتماعی در توسعه و ماندگاری مناطق روستایی نقش مهمی دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به واسطه سکونت عمده جمعیت این استان در مناطق روستایی و عشایری، گسترش بیمه اجتماعی در توسعه همه جانبه و ماندگاری مناطق روستایی نقش مهم و تأثیرگذاری دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ حامد آرامش در دیدار با خداداد اولیایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان که به مناسبت هفدهمین سالروز تاسیس این صندوق انجام شد، افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از دستگاه های زیر مجموعه وزارت مردم، در راستای گسترش عدالت اجتماعی، کاهش فقر، محرومیت زدایی از نواحی روستایی، توسعه و آبادانی روستاها و ماندگاری جمعیت در نواحی روستایی از طریق ارتقاء سطح امنیت اجتماعی و اقتصادی می تواند نقش آفرین باشد.
وی اظهار داشت: بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی که بیمه را حقی همگانی دانسته است، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تشکیل و در همین دوره فعالیت چند ساله منشأ اقدامات و خدمات خوبی برای جامعه هدف بوده است.
رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت مردم در سیستان و بلوچستان ادامه داد: روند فعالیت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان نیز نشان می‌دهد تلاش های بسیاری در بسط و گسترش و فرهنگ سازی خدمات نافع به مردم انجام شده است، اما برای رسیدن به نقطه مطلوب راه بسیاری باقیست و امیدواریم در دولت سیزدهم و وزارت مردم این مهم در سیستان و بلوچستان محقق شود.
آرامش گفت: همه ارکان وزارت مردم در سیستان و بلوچستان در کنار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در راه دستیابی به اهداف و خدمت رسانی به اقشار شریف تلاش خواهند کرد.
۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید