اخبار

در کمیته های تجدید نظر مشاغل سخت و زیان آور مطرح شد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان:توجه به سلامت نیروی کار موجب کاهش هزینه های بیمه ای برای کارفرمایان می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان:توجه به سلامت نیروی کار موجب کاهش هزینه های بیمه ای برای کارفرمایان می شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اهمیت سلامت نیروی انسانی در محیط کار اظهار داشت: مشاغل سخت‌ و زیان‌ آور کارهایی‌ است‌ که‌ در آن‌ عوامل‌ فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی‌ و بیولوژیکی‌ محیط‌ کار غیر استاندارد بوده‌ و در اثر اشتغال‌ کارگر؛ تنشی‌ به‌ مراتب‌ بالاتر از ظرفیت‌های‌ طبیعی‌ (جسمی‌ و روانی) در وی‌ ایجاد می شود که‌ نتیجه‌ آن‌ بیماری‌ شغلی‌ و عوارض‌ ناشی‌ از آن‌ است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان همدان،مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از برگزاری 4 جلسه کمیته بدوی و 1 جلسه کمیته تجدید نظر مشاغل سخت و زیان آور در استان همدان خبرداد و گفت: جمعا با 158 درخواست کارگران از واحدهای مشمول قانون کار با 600 عنوان شغلی در کمیته مورد بررسی قرار گرفت که 546 عنوان مورد تایید و 144 عنوان شغلی رد و مورد تایید قرار نگرفت.
همچنین یک جلسه تجدید نظر با 35 درخواست کارگران و کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی با 88 عنوان شغل مورد بررسی قرار گرفت که 13 عنوان مورد تایید قرار گرفت و 75 عنوان شغلی نیز سخت و زیان آور شناخته نشد.
یوسف شعبانی با اشاره به اهمیت سلامت نیروی انسانی در محیط کار اظهار داشت: مشاغل سخت‌ و زیان‌ آور کارهایی‌ است‌ که‌ در آن‌ عوامل‌ فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی‌ و بیولوژیکی‌ محیط‌ کار غیر استاندارد بوده‌ و در اثر اشتغال‌ کارگر؛ تنشی‌ به‌ مراتب‌ بالاتر از ظرفیت‌های‌ طبیعی‌ (جسمی‌ و روانی) در وی‌ ایجاد می شود که‌ نتیجه‌ آن‌ بیماری‌ شغلی‌ و عوارض‌ ناشی‌ از آن‌ است.
رئیس کمیته تجدید نظر مشاغل سخت و زیان آور استان همدان گفت: به منظور کاهش آثار منفی این صدمات در قانون کار و آیین نامه‌های مربوطه هر سال سابقه اشتغال و پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور ۱.۵ سال محاسبه شده و افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی  یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

وی تصریح کرد: اجرای مواد 3 و 6 آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور به عنوان یک راهبرد اساسی موجب حذف و یا کاهش سخت و زیان آوری مشاغل خواهد شد و این امر ضمن حفظ سلامت نیروی کار موجب کاهش هزینه های بیمه ای برای کارفرمایان می شود که اجرای این سیاست همواره مورد حمایت و تاکید این مجموعه بوده است.

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید