اخبار

برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با موضوع طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها

برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با موضوع طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها
دومین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با موضوع طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها و شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه به صورت ویدیو کنفرانس با مدیران، روسای ستادی و شهرستانی برگزار شد.

میثم مداحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این جلسه در خصوص پاسخگویی به سؤالات مردم در خصوص طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها ضمن قدردانی از تلاش های همکاران در سطح استان گفت: از کلیه ظرفیت های اطلاع رسانی شامل تریبون نماز جمعه شهرستانها، مصاحبه با رسانه ها و جراید محلی، شبکه های اجتماعی شهرستانها در فضای مجازی و برگزاری میز خدمت در نماز جمعه برای آگاهی بخشی و پاسخگویی به مسائل مردم استفاده شود.

وی با تأکید براجرای طرح شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی گفت: طرح شناسایی اتباع خارجی یک موضوع فرا دستگاهی است و لازم است به صورت گسترده در سطح استان گشت مشترک شناسایی اتباع غیر مجاز انجام شود.

 مداحی افزود: هدف از انجام این بازرسی ها صرفا برخورد با کارفرمایان متخلف دراین زمینه نیست بلکه سوق دادن اتباع خارجی به سمت دفاتر کفالت برای شناسایی و ثبت مشخصات آن ها می باشد.

 وی ابراز امیدواری کرد: با انجام  گشت های مشترک در سطح استان آمار ثبتی دفاتر کفالت اتباع خارجی دراستان به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

 در ادامه این جلسه محمد مغزی سرپرست مدیریت روابط کار اداره کل با اشاره به تأکید مدیرکل در کاهش زمان رسیدگی به پرونده های مراجع حل اختلاف گفت: گزارشی از وضعیت شهرستان ها در تعداد پرونده های ارجاعی و میانگین مدت زمان رسیدگی و راهکارهایی برای کاهش زمان رسیدگی ارسال شده است و لازم است شهرستان ها در این زمینه اقدامات لازم را اجرا نمایند.

وی همچنین گفت: با توجه به سیاست های اعلامی وزارتخانه مبنی بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در کارگاه های بالای ۳۰۰ نفر ضروری است برای کارگاه های مشمول در شهرستان ها اجرای این طرح پیگیری شود.

روح الامین امیری سرپرست مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز گفت: با توجه به تأکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لازم است در خصوص برگزاری مجامع شرکت های تعاونی سهام عدالت تا پایان خردادماه اقدام لازم صورت گیرد.

 وی در خصوص نظارت بر شرکت های تعاونی مسکن گفت: در شهرستان اصفهان هفته ای یک جلسه به صورت مستمر با حضور مدیرکل در حال برگزاری است و همه شهرستانها باید نظارت بر این شرکت های تعاونی را به صورت جدی دنبال کنند و به محض اتمام پروژه نسبت به انحلال این تعاونی ها اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره تعاونی های برتر به عنوان یکی از مهمترین برنامه های این حوزه است گفت: رؤسای محترم شهرستان ها در راستای اطلاع رسانی و ترغیب شرکت های تعاونی برای حضور در این جشنواره با رسانه ها محلی، شهرستانی و استانی مصاحبه کنند و شرکتهای تعاونی واجد شرایط را راهنمایی وهمراهی کنند تا استان اصفهان به صورت پر رنگتری در این جشنواره حضور پیدا کنند.

حسن پورعسگری مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل نیز با  بیان اینکه اداره ما از لحاظ منابع انسانی به عنوان ارزشمند ترین سرمایه سیستمی با محدودیت های مختلفی مواجه است اظهار داشت: مدیران در راستای استفاده بهینه از ظرفیت و تواناییهای فردی و گروهی همکاران به منظور تحقق اهداف پیش بینی شده  و همچنین توانمند سازی کارکنان برنامه ریزی کنند.

 وی با اشاره به لزوم رعایت انضباط اداری و مالی در ادارات  از مدیران خواست با رعایت صرفه جویی، در استفاده بجا و به موقع از منابع مالی کوشا باشند.

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز با بیان اینکه اجرای طرح فقر مطلق یکی از برنامه های اولویت دار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است افزود: لازم است با کمک انجمن های نیکوکاری، بسیج، سپاه و سازمانهای مردم نهاد افراد واجد شرایط شناسایی و در این طرح ثبت نام شوند.

 وی همچنین گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین وزارت مردم و ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان طرح یاریگران زندگی به منظور پیشگیری از مصرف مواد مخدر در کارگاه های دارای 20 تا 50 نفر کارگر باید اجرا شود.

 در این جلسه رؤسای شهرستان های مبارکه، خوانسار، شهرضا و شاهین شهر و نایین گزارش اقدامات خود و شهرستانهای همجوارشان را در خصوص طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها ارائه کردند.

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید