اخبار

نماینده مجلس: دولت باید ارز ترجیحی را در جیب مردم قرار دهد

نماینده مجلس: دولت باید ارز ترجیحی را در جیب مردم قرار دهد
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مکلف است ارز ترجیحی را در جیب مردم قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، «محمدحسن آصفری» روز یکشنبه در بازدید از جریان روند پاسخگویی به درخواست‌ها، شکایات و سوالات جاماندگان دریافت یارانه استان مرکزی در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه در محل میز خدمت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در اراک، افزود: مجلس، دولت را ملزم کرد که اگر قصد دارد ارز ترجیحی را آزاد کند باید زیرساخت‌های آن را نیز فراهم کند و یکی از زیرساخت‌ها آن است که این ارز در جیب مردم گذاشته شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارشات بسیاری در خصوص قطع یارانه در کشور واصل شده که این مهم مصوبه مجلس نیست و دولت ملزم است منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها را به همه مردم پرداخت کند.

آصفری با بیان اینکه آمارهای قطع یارانه‌ها بیش از یک دهک است، اظهار داشت: روز گذشته در یک گزارش اعلام شد که مشکل قطع یارانه چهار میلیون نفر رفع شده و امید است مشکل بقیه افراد نیز به زودی حل شود.

وی تصریح کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی میز خدمتی را در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی و جاماندگان از یارانه فعال کرده که جای تقدیر دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اطلاعات لازم در جذب نیروهای کار شرکت‌ها، ارادات و نهادهای مختلف را داشته باشد و در این راستا مجلس مصوبه‌ای را ۲ هفته گذشته داشته که هم اکنون در حال رفت و برگشت به شورای نگهبان است و امید است به زودی ابلاغ شود.

آصفری اظهار داشت: انتظار است در بحث کار، عدالت اجتماعی رعایت شود و طوری نباشد که افراد از ارتباطات فامیلی در جذب نیرو استفاده کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دستگاه‌ها برای جذب نیرو باید نیازمندی‌های خود را اعلام کنند و باید تلاش شود تا هیچ فردی با سفارش من نماینده یا هیچ مدیری سرکار نرود و جذب نیروها تنها در راستای عدالت و شایستگی افراد باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این بازدید گفت: در مجموع ۵۱۸ هزار و ۵۴۷ خانوار با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۴۹۷ هزار و ۲۷۲ نفر در استان مرکزی زندگی می‌کنند که از این تعداد ۴۴۱ هزار و ۲۰۵ خانوار معادل یک میلیون و ۲۸۹ هزار و پنج نفر یارانه دریافت می‌کنند.

«جمشید امیدی» افزود: ۱۳۱ هزار و ۱۳۲ خانوار این استان با جمعیت ۳۲۳ هزار و ۲۴۷ نفری در سه دهک اول و ۳۱۰ هزار و ۷۳ خانوار با جمعیت ۹۶۵ هزار و ۷۵۸ نفر در دهک‌های چهار تا ۹ قرار دارند.

وی بیان کرد: در مجموع  ۷۷ هزار و ۳۴۲ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲۰۸ هزار و ۲۶۷ نفر در استان مرکزی یارانه دریافت نمی‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تمام اعتراض‌های خانوارها نسبت به یارانه‌ها به صورت دقیق بررسی و نتایج اعلام می‌شود.

امیدی عنوان کرد: یارانه بخشی از اعتراض کنندگان نسبت به قطع آن واریز شده اما تا مشخص نشدن نتیجه بررسی‌ها، حق برداشت‌ ندارند.
۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۵۵
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید