اخبار

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان کرمان : برای ایجاد اشتغال، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش ارزش پول ملی و رونق تولید باید به کارآفرینی توجه کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان کرمان :  برای ایجاد اشتغال، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش ارزش پول ملی و رونق تولید باید به کارآفرینی توجه کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، شهباز حسن‌پور با بیان اینکه کارآفرین با تلاش باعث موفقیت خود و دیگران می شود گفت : کارآفرینی کاری تخصصی است و کارآفرین همانند رزمنده در حال جهاد است که رفاه را به مردم هدیه می دهد .

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان عدم دسترسی به منابع مالی کافی را یکی از مشکلات استان برشمرد و خطاب به استاندار گفت: هر شرکتی که قصد فعالیت در کرمان دارد، باید از همان ابتدا حساب‌های بانکی خود را به استان منتقل کند و از این طریق درآمدهای مالیاتی او را به استان بیاوریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: صدها شرکت منابع عظیمی از کرمان می‌برند و منابع مالی و درآمدهای مالیاتی آنها در استان نیست و آمادگی معرفی همه این شرکت‌ها را به صورت شفاف دارم.

حسن‌پور ادامه داد: به طورمثال شرکت مبنا که شرکت نیمه خصوصی است بیش از ۵ هزار میلیارد در استان پروژه دارد و ته تنها یک ریال از این پول‌ها در استان کرمان نیست بلکه حتی بیشتر نیروهایش غیربومی هستند.

وی عمل نکردن به قوانین حمایت‌گر را یکی دیگر از مشکلات دانست و بیان کرد: باید قوانین مزاحم سر راه کارآفرینان شناسایی و حذف کنیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی عدم تربیت نیروی ماهر در راستای نیاز بازار را از دیگر مشکلات استان عنوان کرد و در ادامه راه اندازی دفتر جذب سرمایه گذاری استان کرمان در تهران و راه اندازی دفتر جذب سرمایه و حمایت از کارآفرین در خارج از کشور پیشنهاد کرد.

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید