اخبار

اولین کمیته اندیشه ورزی حوزه اشتغال برگزار شد

اولین کمیته اندیشه ورزی حوزه اشتغال برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان:  اولین جلسه ی کمیته ی اندیشه ورزی با حضور نصرتی مدیر اشتغال و کارآفرینی، نوغانی رییس انجمن صنفی خدمات خانگی، نمایندگان سازمان صمت، تامین اجتماعی و جمعی از همکاران حوزه تعاون و اشتغال اداره کل برگزار شد.

در ابتدای جلسه نصرتی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت مبنی بر بستر سازی مناسب در جهت استفاده از ظرفیت نخبگان و افراد صاحبنظر در حوزه سیاستگذاری و توسعه اشتغال با محوریت ظرفیت های زیست بوم اشتغال و نیز شعار امسال مقام معظم رهبری، بر اهمیت ورود دستگاههای اجرایی و همچنین کنشگرانی که در این زیست بوم دخیل هستند تاکید کرد.

وی در خصوص تعاملات حوزه های مختلف دستگاههای اجرایی در ایجاد اشتغال پایدار نکاتی را بیان کرد و یادآور شد:  سیاست های کلی وزارت خانه در ایجاد اشتغال پایدار صرفاٌ از مسیر تخصیص اعتبارات و پرداخت تسهیلات نیست.

در ادامه پورجوادخواه رییس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار به تشریح سیاست های فعال بازار کار شامل (کارورزی، مشوق و معافیت بیمه ای ) و اهمیت آن در تشویق کارفرمایان در جذب نیرو ایجاد اشتغال پرداخت.

 سپس نوغانی در خصوص طرح اجرایی ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی خدمات چند منظوره غیرمستمر در استان گیلان و ظرفیت های ایجاد شده از طریق طرح مذکور و نیز موانع آن توضیحات جامعی ارائه کرد.

در ادامه جلسه نمایندگان حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه پرداختند.

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید