اخبار

سیاوش آقاجانی:

ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی نباید انحصاری باشد

ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی نباید انحصاری باشد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: در اجرای طرح ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی- خدمات چند منظوره غیرمستمر در استان منافع همه ذینفعان باید حفظ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان؛ امروز سیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در راستای اجرای طرح ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی- خدمات چند منظوره غیرمستمر با مهدی نوری هریس، عضو شورای شهر رشت و علیرضا حسنی رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت دیدار و گفت گو کرد.

سیاوش آقاجانی در این دیدار که با محوریت رفع دغدغه شهرداری برای ساماندهی کارگران ساختمانی به صورت غیر رسمی در سطح شهر فعالیت دارند برگزار شد، زوایای مختلف اجرای طرح ساماندهی مشاغل غیررسمی را که به صورت پایلوت در گیلان اجرا می شود تشریح کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: کارگران درسطح شهر در سه دسته‌ به صورت پیمانکار، تشکلات صنفی و کارگران فاقد مهارت یا با تخصص کم فعالیت دارند که مواد قانونی برای هر گروه متفاوت است.

وی با بیان این‌که اجرای هر سیاست و برنامه الزامات قانونی خود را دارد تاکید کرد: منافع همه ذینفعان در اجرای طرح ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی- خدمات چند منظوره غیرمستمر در استان باید حفظ شود.

وی افزود: با اطلاع رسانی گسترده باید کل جامعه را از تبعات به کارگیری افراد به صورت غیر رسمی مطلع کنیم.

آقاجانی با بیان اینکه علت اجرای این طرح باید به صورت شفاف برای همه افراد تبیین شود خاطر نشان کرد: ساماندهی این افراد نباید انحصاری و به دست تعداد معدودی از شرکت ها باشد.

در ادامه در راستای در خواست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت برای ساماندهی افراد شاغل در سطح شهر که عموما کارگران ساختمانی هستند، مقرر شد نشست های تخصصی با حضور اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی، مدیران بخش روابط کار و اشتغال اداره کل برگزار شود.

همچنین با پیشنهاد سیاوش آقاجانی مقرر شد از شیوه عملکرد شرکت های خدماتی دارای مجوز در این زمینه بازدید شود.

در این نشست در خصوص اختصاص محلی برای برپایی نمایشگاه جهت عرضه محصولات مشاغل خانگی نیز بحث و تبادل نظر شد.

جهت مشاهده تشریح کامل طرح ساماندهی بخشی از مشاغل غیررسمی- خدمات چند منظوره غیرمستمر کلیک نمایید

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید