اخبار

دبیر کارگروه اشتغال گلستان خبر داد: پرداخت 387 میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی به 1643 طرح در استان

دبیر کارگروه اشتغال گلستان خبر داد: پرداخت 387 میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی به  1643 طرح در استان
حسینعلی خواجه مظفری گفت:387 میلیارد ریال از اعتبارات مشاغل خانگی به بیش از یک هزار و 600 طرح در گلستان پرداخت شد.
به گزارش روابط عمومی اداره مردم ، حسینعلی خواجه مظفری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در کارگروه اشتغال استان گفت: در حوزه مشاغل خانگی از اعتبارات سال 1400 تعداد 2500 طرح به مبلغ 601 میلیارد ریال به بانکهای عامل رفاه کارگران و توسعه تعاون معرفی شده اند که تاکنون  تعداد 1643 طرح به مبلغ 387 میلیارد ریال پرداخت شده است و بقیه نیز در مراحل تکمیل پرونده در بانکهای عامل هستند.
دبیر کارگروه اشتغال گلستان با تاکید بر تلاش برای تحقق تعهد اشغال استان ، گفت: تعهد اشتغال استان ،31هزار و 310شغل می باشد که در دوماه ابتدایی سال جاری  یک هزار و 330 فرصت شغلی جدید در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است.
وی بیان داشت: ابعاد مختلف ایجاد اشتغال باید تقویت شود اگر تولید و ابعاد تأمین مالی ، حقوقی ، فناوری و زیرساخت ها در استان تقویت شود، اشتغال پایدارایجاد می شود.
خواجه مظفری خاطرنشان کرد: در کنار ایجاد اشتغال ، صیانت از نیروی کار یکی از اولویتها و سیاست های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می باشد که سعی بر آن داریم تا با استفاده  از ظرفیت  کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین کارگروه اشتغال ، مشکلات کارفرمایان و تولدکنندگان را مرتفع نماییم .
در ادامه غفاری رییس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره به شعار سال جاری، گفت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری درخصوص دانش بنیان ، می باید چالش ها  و مشکلات شناسایی شود .
وی تصریح کرد : ظرفیت اصلی در حوزه کارآفرینی، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند  که  باید با اندیشیدن و اتخاذ تصمیمات مناسب و سریع،  بستر را برای حضور آنها در تیم های کمک نوآور (استارت آپ) برای رفع نیازها فراهم نمود.
در پایان این جلسه ، دهنوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت : تیم اقتصادی استان آماده همکاری در تمامی ابعاد مختلف ایجاد اشتغال هست .
وی با تاکید بر ایجاد اشتغال و صیانت از نیروی کار ،اظهار داشت : از تمامی ظرفیت ها و قابلیت ها برای سرمایه گذاری در استان بهره می گیریم.
 
۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید