اخبار

کرمانشاه قهرمان مسابقات دو و میدانی بانوان کارگر کشور در سنقر شد

کرمانشاه قهرمان مسابقات دو و میدانی بانوان کارگر کشور در سنقر شد
تیم های کرمانشاه با 23، کرمان با 14 و خراسان رضوی با 13 امتیاز به ترتیب مقام های اول تا سوم تیمی مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان کارگر کشور گرامیداشت هفته تعاون را بدست آوردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان کارگر کشور گرامیداشت هفته تعاون با شرکت 41 دونده از صبح امروز جمعه 19 شهریورماه در شهرستان سنقر کرمانشاه برگزار و با معرفی تیم ها و نفرات برتر به پایان رسید.

بنا به گفته محمدی رئیس انجمن دو و میدانی کارگران کشور، در این دوره از مسابقات 11 تیم از استان های کرمانشاه، ایلام، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، زنجان، کرمان، فارس، اصفهان، تهران، در مواد 100 متر، 400 متر، 800 متر، 3000 متر و پرتاب دیسک حضور داشتند که در نهایت تیم های کرمانشاه با 23، کرمان با 14 و خراسان رضوی با 13 امتیاز به ترتیب مقام های اول تا سوم تیمی این رقابت ها را بدست آوردند.

همچنین در بخش انفرادی این رقابت ها نتایج ذیل بدست آمد:

در دوی 100 متر  فریده دریابی از کرمان، سمیه سعیدی از خراسان شمالی و فریده هاشمی نسب از کرمان به ترتییب به مقام های اول تا سوم مسابقات دست یافتند.

در دوی 400 متر سمیه سعیدی از خراسان شمالی، سهیلا حسنی از زنجان و زهرا بازدیدی از خراسان جنوبی در رده اول تا سوم رقابت ها قرار گرفتند.

در دوی 800 متر آرزو حیدری از خراسان شمالی، سمیه محمدی از کرمانشاه و فاطمه عزیزی از خراسان رضوی به ترتیب مقام های اول تا سوم این ماده از رقابت ها را بدست آوردند.

در دوی 3000 متر فاطمه عزیزی از خراسان رضوی، فاطمه نصر از اصفهان و آرزو حیدری از خراسان شمالی به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

در پرتاب دیسک فاطمه خیاطی از کرمانشاه، مینا باقری از کرمانشاه و منیره مردانی از اصفهان در جایگاه اول تا سوم این مسابقات ایستادند.

محمدی با اعلام این نتایج گفت؛ انتظار مشارکت بیشتری از بانوان در این رقابت ها داشتیم که به علت همزمانی این رقابت ها با مسابقات سوپر لیگ فدراسیون دو و میدانی این اتفاق نیفتاد.

محمدی همچنین در خصوص اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی لیتوانی گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد فدراسیون جهانی در مواد ۱۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر، ۵۰۰۰ متر، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرش ارتفاع و پرش طول رنکینگ کسب مدال را محاسبه می‌کند و به همین دلیل است که انجمن دو و میدانی کارگران کشور این مواد را برای شرکت کنندگان این رقابت ها در نظر گرفت.

وی گفت؛ خراسان شمالی در رقابت های بانوان به لحاظ کیفیت و کمیت مدال استان برتر این مسابقات بود اما چون یکی از شرکت کنندگان این استان در ماده پرتاب دیسک با دفترچه و کد بیمه فردی دیگر وارد مسابقات شده بود کمیته فنی مسابقات تصمیم گرفت به دلیل این اقدام غیر اخلاقی کل امتیازات تیمی خراسان شمالی را در رده بندی محسوب نکند. 

بنا به گفته محمدی مراسم اختتامیه رقابت های بخش آقایان با حضور بیژن شفیع خراسانی نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری، رئیس هیات دو و میدانی و رئیس هیات ورزش کارگری استان، مسئولین شهرستان سنقر و جمع زیادی از شهروندان و مردم خونگرم شهرستان سنقر و کولیایی برگزار و با اهدای جوایز، مدال و کاپ از قهرمانان و تیم های برتر این رقابت ها تقدیر به عمل آمد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید