اخبار

پایانی در آغاز راه؛ اثرات بزرگ جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران

پایانی در آغاز راه؛ اثرات بزرگ  جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران
نخستین جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران سراسر کشور پس از سه روز شور و نشاط خانواده های کارگران در مجموعه زیبای تفریحی سنگاچین بندر انزلی به پایان رسید تا آغازی برای ادامه این حرکت بزرگ جهت سلامتی کارگران و خانواده های ایشان باشد.

 

نخستین جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران سراسر کشور پس از سه روز شور و نشاط خانواده های کارگران در مجموعه زیبای تفریحی سنگاچین بندر انزلی به پایان رسید تا آغازی برای ادامه این حرکت بزرگ جهت سلامتی کارگران و خانواده های ایشان باشد.

ایده این جشنواره با هدف و محور سلامتی کارگران و صیانت از نیروی کار به عنوان اصلی ترین تکیه گاه چرخ تولید و اقتصاد کشور شکل گرفت و پس از چندین جلسه و تبادل نظر با کارشناسان و اهالی فن ؛ اداره کل امور ورزش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را به یک جمع بندی بنام جشنواره تفریحی رفاهی ورزشی به صورت خانوادگی رساند.

جشنواره ایی که با مشارکت خانواده ها شکل گرفت و تا حدود زیادی نشات گرفته از جشنواره های بزرگ جهانی کارگران بود. جشنواره هایی که در نقاط مختلف جهان برای کارگران برگزار می کنند و هدف اصلی ایجاد انگیزه و ایجاد فضایی مملو از دوستی ها و نزدیکی دلها و تبادل افکار کارگران در یک مجتمع بزرگ که افکار مختلف از نقاط مختلف کشور جمع می شوند باشد.  در این جشنواره ها کارگران  ضمن تفریح و سرگرمی به ورزش هایی که خود کارگران دوست دارند و محدودیت های خشک و رسمی رقابتی در آن حاکم نیست روی بیارند و نمونه آن را در جشنواره سنگاچین بندر انزلی طی روزهای 15 تا 18 شهریورماه به عینه مشاهده کردیم.

فضا بقدری صمیمی و پر از لحظات خوش برای خانواده های کارگارن بود و اثرش را آنقدر خوب گذاشت که همانجا تعداد زیادی از استانها تقاضای میزبانی و برگزاری مجدد چنین جشنواره ای را داشتند و همین استقبال خود به خود کافی است که بازخورد مثبت برگزار کنندگان جشنواره را مشاهده کنیم.

جشنواره ایی که هر روز صبح با نرمش و ورزش صبحگاهی در هوای دل انگیز حاشیه دریای خزر در سنگاچین بندر انزلی آغاز می شد و سپس کارگران و خانواده های ایشان با حرکت در مسیر در نظر گرفته شده در کنار ساحل دریا به طور خود جوش به ورزشهای مفرح ساحلی و همگانی می پرداختند.

80 خانواده 4 نفری از سراسر کشور بواقع ظرفیت و پتانسیل عظیم کارگران ایرانی را برای برنامه ریزی وسیع تر جهت ورزش های کاربردی و همگانی اثبات کردند و شب پایانی که مصادف با شب عید غدیر هم بود با هرکدام از شرکت کنندگان که مصاحبه و گفت و گو میشد از اتمام جشنواره ناراحت بودند ولی به خودشان قول می دادند که بازهم چنین جشنواره هایی را باید برگزار کنیم.

تاثیر یک حرکت کاربردی برای کارگرانی که استحقاقشان بسیار بیش از این حرفهاست و شان و جایگاه و منزلت این قشر بزرگ و تاثیر گذار در همه ابعاد زندگی مردم ایران باید فراتر از آنچه تا به امروز در زمینه ورزش و سلامتی و تفریح بوده حفظ شود.

در این جشنواره بازنده و برنده ایی وجود نداشت چرا که همه برنده بودند و این همان شعار و هدف  اتحادیه های جهانی کارگران است.

در کنار این جشنواره ؛ یک کادر فنی مجرب متشکل از مربیان خانم و آقا برای آموزش صحیح ورزش صبحگاهی و ورزش برای سلامتی در ایستگاههای مختلف حضور داشتند تا نحوه صحیح ورزش و حرکات اصلاحی را برای خانواده کارگران به صورت تئوری و عملی آموزش دهند.

مصاحبه ها و گزارش ها و حاشیه های خبری و تصویری جشنواره رادر روزهای آینده ادامه خواهیم داد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید