اخبار

ورزش برای سلامتی؛ کاهش وزن نیاز به گرسنگی کشیدن ندارد

ورزش برای سلامتی؛ کاهش وزن نیاز به گرسنگی کشیدن ندارد
این ایده و تفکر به صورت غلط در بین بیشتر مردم به خصوص بانوان شکل گرفته که با گرسنگی کشیدن و عذاب دادن به جسم و روح می توان وزن خود را کاهش داد در حالیکه علم روز بخوبی این تفکر غلط را رد کرده است.

این ایده و تفکر به صورت غلط در بین بیشتر مردم به خصوص بانوان شکل گرفته که با گرسنگی کشیدن و عذاب دادن به جسم و روح می توان وزن خود را کاهش داد در حالیکه علم روز بخوبی این تفکر غلط را رد کرده است.

البته تنظیم سیستم غذایی سالم برای همه افراد بخصوص ورزشکاران امری اجتناب ناپذیر است اما اگر تصور کنیم که با حذف یک وعده غذایی ؛ کم خوردن ؛ و استفاده از داروهای تبلیغاتی بدون پشتوانه علمی می توند وزن را کاهش دهد و این مورد را خانم ها خیلی پیگیر هستند تنصوری دور از عقل و منطق است. متاسفانه طی دو دهه اخیر و با استفاده از تقاضا و تمایل بسیار بالای بانوان ایرانی برای داشتن بدن و اندامی مناسب و به قول معروف مانکن وار کمپانی های دارو سازی بزرگ جهان از راه تبلیغات وسیع توانسته اند خود را تا سر سفره هر ایرانی بازکنند.

تبلبغات شبکه های ماهواره ایی بی هویت و حتی برخی هفته نامه و ها و مجلات زرد خانوادگی داخلی چنان بازار را بر کمپانی های دارو سازی بزرگ اروپا در ایران پر رونق کرده که یک بانوی ایرانی به تصور اینکه در عرض یک ماه ممکن است 20 کبلو وزن کم کند داروهای بدون مطالعه و تجویز پزشک را با گران ترین قیمت ها آنهم از طریق راههای بی نام و نشان و با تحویل پستی ابتیاع و مصرف می کند و بعد از مدتی که این اتفاق نمی افتد و عوارض متععد منفی داروها بر بدن و روان طرف نمایان می شود در کمال تعجب  انواع امراض روحی و حسمی به سراغ او می آیند.

با وجود روشنگری های متعدد  متولیان و رسانه های مستقل هنوز هم این داروها از راههایی مثل جلسات بانوان در استخرها و آرایشگاهها و اجتماعات زنانه به بانوان تشنه مانکن شدن عرضه می شود و جالب است که به رغم عوارض شدید و منفی آن که گاها تا حد فلج شدن و مرگ طرف هم پیش رفته بازهم بانوان زیادی گول تبلیغات پرهیاهوی رسانه های بی هویت را می خورند.

خوشبتانه امروز مردم با اگاهی از داروها و طب سنتی و گیاهی اصیل ایرانی تا حد زیادی به سمت استفاده از  داروهای سنتی روی آورده اند اما بازهم  رد پای مافیای دارویی را در  عطاری های داروی سنتی می توان مشاهده کرد.

اکنون وظیفه ما اطلاع رسانی و روشنگری است و از خوانندگان خوب و عزیزمان در جامعه کارگری تقاضا می کنیم که با حساسیت بیشتری مراقب استفاده هر داروی غیر پزشکی حتی داروهای گیاهی که فرزندان یا خانواده ممکن است استقفاده کنند باشند چرا که هیچ چیزی بهتر از طبیعی و سالم زندگی کردن نیست.

اتفاقا یکی از راههای تنظیم وزن در  بخش آقایان و بانوان غذاخوردن به موقع و درست در هر وعذه مشخص است و به تجربه عرض می کنیم که خوب و به موقع غذا بخورید و نوشیدنی های سالم را در طول روز بخصوص در این فصلی که هوا همه مارا غافلگیر می کند به طور مدام در طول شبانه روز استفاده کنید اما درست مصرف کنید و دقایقی هم در طول شبانه روز ورزش کنید و اطمینان داشته باشید تندرستی و سلامتی خود را همچنان تداوم خواهید بخشید.

*سیدرضا فیض آبادی

۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید