اخبار

ورزشگاه کارگران شهید معتمدی ؛ کهن ترین و به روز ترین مجموعه های مجهز ورزشی در ایران

ورزشگاه کارگران شهید معتمدی ؛ کهن ترین و به روز ترین مجموعه های مجهز ورزشی در ایران
در جنوب شهر تهران و در مجاورت ترمینال جنوب منقطه خزانه بخارایی که به باغ آذری معروف است، مجموعه‌ ورزشی زیبا و بزرگ و مجهز وجود دارد که طی سال‌های اخیر با اجرای طرح تفصیلی به یکی از بهترین فضاهای ورزشی تفریحی تهران تبدیل شده است.

ورزشگاهی که تا دو دهه قبل شامل یک زمین چمن فوتبال و یک سالن قدیمی چند منظوره بود حالا به یکی از مجهز ترین و زیباترین مجموعه های ورزشی در جنوب شهر تهران تبدیل شده که دل هر بازدیدکننده و هر نظاره گری را می برد.

کافی است یکبار وارد مجموعه شوید. فضای سبز و گلکاری محوطه ورزشگاه، استخر و سونای مجهز با نور طبیعی عالی ، سالن بازسازی شده قدیمی، ساختمان اداری، سالن بانوان ، زمین چمن فوتبال که قرار است به زودی تبدیل به یک چمن زیبا با کاربری شبانه روزی شود، خوابگاه مجهز برای اردوی تیم های ورزشی و مسابقات مهم داخلی و خارجی، سالن غذاخوری شیک و تمامی امکانات لازم برای برگزاری تمرینات، اردوها، مسابقات، مراسم و جشن‌ها و همایش‌ها و سایر امکانات جانبی مثل پارکینگ به اندازه کافی ورزشگاه کارگران شهید معتمدی را به نگین ورزشگاه‌های الگو و نمونه کلان شهرتهران در جنوب شهر تبدیل کرده است.دسترسی آسان به ترمینال مسافربری بین شهری، ایستگاه مترو و ایستگاه راه‌آهن از مزیت های دیگر این ورزشگاه است.

مدیریت وررشگاه کارگری برعهده جوانی ورزشکار از قهرمانان هندبال ایران و تحصیلکرده تربیت بدنی است که علاوه بر ورزش در سطح بالای قهرمانی مدیریت ورزشی را پله به پله طی کرده تا حالا به یک مدیر پخته در عین جوانی برای اداره یک چنین ورزشگاهی تبدیل شود.

او اصلا اهل مصاحبه و گفت و گو نیست؛ اهل شعار و تبلیغات هم نیست . کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک و دانشجوی دکترای مدیریت ورزشی است.

می گوید دوست دارم هر شخصی وارد ورزشگاه می شود و از امکانات آن بهره مند می شود هم لذت ببرد و هم احساس آرامش کند. خودم ورزش کرده‌ام و می‌دانم جوانان منطقه چقدر عشق و علاقه دارند در یک چنین ورزشگاهای تمرین و مسابقه بدهند.

وزارت رفاه کار و تامین اجتماعی متولی این ورزشگاه است و نیروی خوبی را برای اداره این ورزشگاه به کار گرفته چرا که تلاش او برای در آمد زایی صرف نیست و دوست دارد با بازگذاشتن درهای ورزشگاه به روی جوانان و نوجوانان جنوب شهری آنها را به سمت ورزش سوق دهد و بواقع هر چقدر بتوانیم ورزشگاه بسازیم و در ورزشگاه را به روی جوانان بازکنیم، درهای مفاسد اجتماعی و ندامت‌گاهها و زندان‌ها بسته خواهد شد.

ورزشگاه کارگران علاوه براینکه بسیاری از مسابقات قهرمانی کارگران کشور را میزبانی می کند برای جوانان و نوجوانان منطقه محل و پایگاهی بزرگ و شناخته شده برای رشد دوران قهرمانی است.

فراموش نکنیم که قهرمانانی مثل اکبر فلاح ، زنده یاد شمس الدین سید عباسی ؛ عباس جدیدی و بسیاری از قهرمانان کشتی ایران از همین ورزشگاه کارگری شهید معتمدی سر به آسمان قهرمانی جهان ساییدند.

الان هم دوره های آموزشی در ایام تابستان بخصوص با حداقل هزینه از سوی مدیریت مجموعه برای مردم منطقه تدارک دیده می شود ضمن اینکه تیم های متعددی در رشته های مختلف از همین ورزشگاه در مسابقات استانی و منطقه ای حضور می یابند.

البته آکادمی کشتی و ورزش های رزمی و فوتبال مجموعه در تمام طول سال دایر است. آکادمی کشتی ورزشگاه کارگران شهید معتمدی را اکبر فلاح قهرمان دوست داشتنی جهان و از مربیان خوشنام و با تجربه اداره می کند و سالانه چند قهرمان در رده های پایه به کشتی ایران معرفی می کند.

اکبر فلاح هم بدون سروصدا و در کمال آرامش کارش را دنبال می کند.

ورزشگاه کارگران شهید معتمدی یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های تهران است که اکنون مجهز به بهترین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری جهت استفاده عموم مردم و به ویژه کارگران کشور شده است.

استخر زیبا و مجهز ؛ سالن چند منظوره و خوش ساخت با معماری ایرانی که جزو نخستین سالن های ورزشی در ایران محسوب می شود؛ یکباب سالن ورزش های رزمی و چندمنظوره دیگر در کنار سالن قدیمی ؛ آکادمی کشتی ؛ ساختمان اداری ؛ زمین فوتبال که به گفته مدیر مجموعه بزودی چمن مصنوعی می شود تا در تمام طول شبانه روز قابل استفاده باشد ؛ خوابگاهی مجهز که می تواند بهترین و بیاد ماندنی ترین اردوهای باشگاهی و ملی را پذیرا باشد ؛ سالن غذا خوری ؛ تالاری شیک و مدرن که باعث تکمیل شدن مجموعه شده و پرسنلی زحمت کش و پرتوان از جمله مزایای بارز ورزشگاه پیر شهر و از اولین مجموعه های خوش ساخت کارگری می باشد که به خوبی نگهداری می شود.

باشگاههای لیگ برتری و دسته اول در رده های مختلف و در تمامی رشته ها؛ تیم های ملی و فدراسیون ها ؛ نهادها و ارگانها و همه بخش ها می توانند با حداقل هزینه بهترین استفاده را جهت اردوهای بلند مدت و مفطعی خود از ورزشگاه کاررگان ببرند.

ورزشگاهی که در مسیر ترمینال ؛ خط مترو و فرودگاه قرار گرفته و تمامی استانداردهای لازم را برای همه مسابقات و اردوها و جشن ها و سایر مراسم دارد.

باید به همه پرسنل مجموعه از مدیر گرفته تا علی سلطانپور معاون مجموعه و فرزند آقا رضا سلطانپور از بزرگان رسانه های ورزشی و مبین بهداد مدیر روابط عمومی و همه کارکنان خدا قوت گفت که از این مجموعه بخوبی نگهداری می کنند تا خانواده ها و مردم و جوانان و نوجوانانی که به مجموعه رفت و آمد می کنند با آسایش و آرامش بیشتری از این فضاها استفاده کنند و احساس آرامش خاطر داشته باشند.

و اما در شماره بعدی به ورزشگاه مجهز و زیبای شماره 2 کارگران  تهران می پردازیم که بواقع الگوی عینی یک ورزشگاه سرزنده در ایران است . ورزشگاهی که تا دو دهه پیش یک قطعه زمین بایر بود و کسی فکر نمی کرد در این نقطه تهران و در میان پرتردد ترین مسیر کارخانجات بزرگ و رفت و آمد ماشین های سنگین (جاده قدیم کرج)  چنین ورزشگاهی احداث شود. احداث ورزشگاه یک بخش قضیه است و نگهداری آن بخش مهمتر که خوشبختانه ورزشگاه شماره 2 هم همانند ورزشگاه معتمدی خیلی خوب از سوی حسن حمیدی و همکارانش اداره می شود.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید